Poświęcenie nowej kaplicy adoracji w Sosnowcu

Data dodania: 2024.10.08

7 października, w pierwszą rocznicę zawierzenia Matce Bożej na Jasnej Górze parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Sosnowcu, została poświęcona nowa kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie rozpoczęło się poświęceniem nowej kaplicy, a następnie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Artura Ważnego - ordynariusza diecezji sosnowieckiej.

- Ufam, że będą takie miejsca w diecezji, gdzie będzie można przyjść spotkać się z kimś, kto zawsze czeka. Kto nigdy nie powie że nie ma czasu. Kto nigdy nie powie, że nie wysłucha, ale zawsze przyjmie, przytuli i da przynajmniej zrozumienie – mówił bp Artur Ważny na początku Eucharystii. Bóg daje nam adorację, daje nam taką możliwość żeby stanąć przed nim, patrzeć na ten Krzyż, patrzeć na Baranka, który zabity, a jednak żyje w tej małej hostii.

Dodał, że „to jest zaproszenie dla nas, żebyśmy wyruszyli w taką drogę wiary. Po to, żeby przed małą hostią zgiąć kolana. Zobaczyć, że w takim mizernym kawałku chleba kryje się Pan wszechświata, ten który wszystko może”. Biskup wskazał również na to, że „słowo adoracja ma także inny wymiar, inne znaczenie. Kiedy Bóg widząc nas takich, nie pozwala nam takimi pozostać, ale nas podnosi żebyśmy byli na równi z Nim”.

Na koniec zaznaczył, że będzie ta kaplica będzie błogosławionym i wyróżnionym miejscem, „gdzie będzie można przyjść i z Jezusem porozmawiać. W zależności od tego co czujesz, kładąc się, klęcząc czy patrząc mu w oczy”.

Nowa kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu będzie dostępna dla wszystkich wiernych, którzy pragną spędzić czas na adoracji przez cały tydzień w godzinach od 9:00 do 21:00.

tekst: Julia Pryba
zdjęcia: Dominik Pyrek