Kraków: Nasze "Margaretki" na ogólnopolskiej pielgrzymce

Data dodania: 2024.10.12

12 października 2024 odbyła się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Krakowa - Łagiewnik. Pielgrzymi zebrali się najpierw w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, by wysłuchać konferencji ks. Bogusława Nagela, krajowego opiekuna Apostolatu oraz uczestniczyć w nabożeństwie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, któremu przewodniczył bp Robert Chrząszcz.

O godzinie 10.00 wyruszyła procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Kolejną konferencję już w łagiewnickiej bazylice wygłosił ks. Wojciech Węgrzyniak, w której poruszył sprawę modlitwy wstawienniczej.

W samo południe rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył bp Janusz Mastalski. W swojej homilii biskup odniósł się do Ewangelii, w której była mowa o tych, którzy słuchają Bożego słowa i je wypełniają. Kilkukrotnie dziękował pielgrzymom za ich wierność, poświęcenie i codzienną modlitwę za kapłanów.

„Dla takich chwil warto być księdzem, warto być biskupem, warto być tutaj, bo wtedy wszelkie smutki, wątpliwości co do żywotności Kościoła znikają, jak się ma takich przyjaciół” – mówił biskup. Na zakończenie Mszy Świętej ks. biskup otrzymał „margaretkę”, a także chętne osoby złożyły przyrzeczenia modlitwy w intencji ks. Michała Olszewskiego SCJ.

Wśród kilka tysięcy pielgrzymów nie zabrakło przedstawicieli z diecezji sosnowieckiej. Pielgrzymowały osoby z Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Olkusza i Wolbromia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i organizację wyjazdu.

Pielgrzymowanie zakończyło się koronką w Godzinie Miłosierdzia.

ks. Paweł Cicirko
diecezjalny opiekun